Skořice celá 100g

Kód: 169459000
86 Kč
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Skořice je výjimečně aromatické koření. Vyznačuje se sladkou, intenzivní, ale lehce palčivou chutí. Skořicová tyčinka okouzluje svou vůní a dává nám mimořádné kulinářské možnosti. Skvěle obohatí jak pikantní, masité pokrmy, tak sladké dezerty.

Detailní informace

Pošta od 75 Kč
Pošta od 75 Kč
Doprava Zásilkovnou nebo GLS a poštovné od 75 Kč.
Proklientský přístup
Proklientský přístup
Svým zákazníkům vycházíme maximálně vstříc.
Široký výběr
Široký výběr
Široký sortiment včetně výrobků z České republiky

Detailní popis produktu

Víš, že...

Skořice je jedním z nejstarších koření na světě. Zmínka o tomto koření se objevila kolem roku 2800 př. n. l. v bylinné knize jednoho z čínských císařů. V roce 1636 Holanďané vzali skořici z ostrova Cejlon a začali s jeho pěstováním. Kromě Srí Lanky se skořice pěstuje také v Indii, Brazílii, Indonésii a na ostrovech v Karibském moři a Indickém oceánu. Skořice je jediné koření získané z kůry rostliny. Větve skořicového stromu nebo keře se odřezávají, když jsou silné asi 3 centimetry. Po seškrábnutí nepoužitelné vnější kůry nožem se odhalí cenná vnitřní kůra. Řeže se podél větve a poté přes ni dvěma kruhovými řezy. Kousek kůry oddělený od větve se sroluje do ruličky a suší. Tímto způsobem vzniká tzv tyčinky skořice.

Aplikace:

Tyčinky skořice jsou nezbytnou složkou mnoha dezertů, zejména pečiva s jablky. Používá se také pro mléčné nápoje, kávu a čaj. Dodává jedinečné aroma domácím tinkturám. Někteří lidé si nedokážou představit přípravu zvěřiny bez přidání skořice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jednodruhové koření
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: